UPS Publikuje 18. Raport Zrównoważonego Rozwoju

PL 06/30/20

Atlanta

  • 4 cele na 2020 zrealizowane rok wcześniej
  • Lider branży w kompleksowym raportowaniu
  • Publikacja pierwszego w historii firmy raportu ds. Standardów Rachunkowości Zrównoważonego Rozwoju (SASB)

ATLANTA, 30 czerwca, 2020 – Firma UPS (NYSE: UPS) opublikowała 18. Raport Zrównoważonego Rozwoju zatytułowany „Accelerating Sustainable Solutions”, który przedstawia podejmowane przez nią działania, by osiągnąć cele na 2020 i 2025 r. 

Na uwagę zasługuje fakt, że UPS zrealizował 4 cele założone do roku 2020 o rok wcześniej:

  • 123,8 milionów dolarów na cele charytatywne;
  • 21,7 milionów godzin wolontariatu;
  • 15,4 milionów zasadzonych drzew;
  • o 3,1% mniej wypadków samochodowych.

W 2016 roku UPS wyznaczył konkretne cele zrównoważonego rozwoju ukierunkowane na zminimalizowanie wpływu środowiskowego firmy, rozwój programu bezpieczeństwa i działalność na rzecz społeczności lokalnych” – powiedziała Suzanne Lindsay-Walker, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w UPS i wiceprezes ds. środowiska. „Nasi klienci i interesariusze zasługują na wiarygodne informacje o naszych wynikach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dlatego też staramy się utrzymywać pozycję lidera w branży w kwestii kompleksowego raportowania o zrównoważonym rozwoju zgodnie z przyjętymi światowymi standardami”.

Kolejnym działaniem UPS w duchu zrównoważonego rozwoju jest wydanie pierwszego w historii firmy raportu ds. Standardów Rachunkowości Zrównoważonego Rozwoju (SASB). Raport ten pozwala inwestorom w jeszcze łatwiejszy sposób porównywać firmy z tych samych oraz innych branż. Podkreśla on także zaangażowanie UPS w realizowanie założeń strategii zrównoważonego rozwoju, również w zakresie paliw alternatywnych.     

O zaangażowaniu firmy w zrównoważony rozwój świadczy także inwestycja ponad miliarda dolarów w pojazdy zasilane paliwami alternatywnymi i wyposażone w nowoczesne technologie oraz infrastrukturę pomocniczą w ciągu ostatniej dekady. UPS posiada zaawansowaną technologicznie flotę składającą się z ponad 10 300 pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Ostatnio firma ogłosiła plany zakupu ponad 6 tysięcy ciężarówek napędzanych gazem ziemnym do 2022 r, a także zapowiedziała inwestycję w Arrival – start-up technologiczny z siedzibą w Wielkiej Brytanii – i zobowiązała się do zakupu 10 tysięcy pojazdów.

Fundacja UPS realizuje cele z wyprzedzeniem

Fundacja UPS wspiera zarówno cele środowiskowe, jak i społeczne. Firma ogłosiła wcześniejsze zrealizowanie celów dotyczących sadzenia drzew i wolontariatu pracowniczego. Od 2015 r. zasadzono ponad 15,4 mln drzew w 58 krajach, co przyczyniło się do zapewnienia dostaw żywności, miejsc pracy, ochrony przed warunkami pogodowymi, zjawiskami klimatycznymi i erozją oraz czystszego powietrza dla przyszłych pokoleń. Osiągnięcie udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu pracowników UPS i współpracy z głównymi organizacjami non-profit zajmującymi się ochroną środowiska wspieranymi ze środków Fundacji UPS, w tym Arbor Day Foundation, The Nature Conservancy, Earth Day Network, Keep America Beautiful, National Park Foundation i Fundusz World Wildlife.

Cel w zakresie wolontariatu pracowniczego natomiast udało się wcześniej osiągnąć dzięki 60-procentowemu wzrostowi liczby godzin wolontariatu od 2011 roku. Przepracowane godziny stanowią równowartość 533 milionów dolarów wsparcia dla tysięcy organizacji non-profit na całym świecie. Firma UPS została niedawno laureatem The Civic 50, inicjatywy Point of Light, największej na świecie organizacji zajmującej się wolontariatem. UPS został uznany za jedną z 50 najbardziej prospołecznych firm w Stanach Zjednoczonych.

Firma UPS podjęła również działania w obszarze odpowiedzialności społecznej, mające na celu zwalczanie nierówności rasowych. Nowe, skoncentrowane działania obejmują wspieranie przepisów prawnych, których celem jest zwalczanie przestępstw wynikających z nienawiści, finansowanie programów wspierających zatrudnienie, edukację, małe przedsiębiorstwa oraz reformy, a także realizację nowego zobowiązania – UPS chce przepracować milion godzin wolontariatu obejmującego mentoring i programy edukacyjne dla Społeczności Afroamerykanów.

UPS co roku publikuje raport zrównoważonego rozwoju, a od 2009 roku stara się uzyskiwać zewnętrzną weryfikację. Firma zakończyła swoją pierwszą ocenę istotności w 2011 roku i kontynuuje swoje dotychczasowe działania w zakresie przejrzystości i ujawniania informacji, zgłaszając się do kompleksowego poziomu ram Standardów GRI. Oddzielny indeks treści GRI, zewnętrznie zapewniany przez Deloitte & Touche LLP, zawiera szczegółowe informacje na temat podejścia UPS do zarządzania zrównoważonym rozwojem, danych i zasad. Najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju można znaleźć pod linkiem.

O UPS

UPS (NYSE: UPS) jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i frachtu, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. UPS, z siedzibą w Atlancie, świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Spółka UPS jest laureatem nagrody America’s Best Customer Service w kategorii usługi spedycyjne i dostawcze, przyznawaną przez tygodnik Newsweek. Spółka otrzymała również tytuł Most Valuable Brand in Transportation od magazynu Fortune i zajęła czołowe miejsce w rankingu spółek odpowiedzialnych społecznie JUST 100. Wysoko uplasowała się w indeksie zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability World Index i rankingu Harris Poll Reputation Quotient. Otrzymała również wiele innych prestiżowych wyróżnień i nagród. Więcej informacji o firmie znaleźć można na stronie ups.com® bądź na pressroom.ups.com natomiast blog korporacyjny znajduje się pod adresem longitudes.ups.com. E-biuletyn firmy, poświęcony tematyce zrównoważonego rozwoju, UPS® Horizons, można znaleźć na stronie ups.com/sustainabilitynewsletter. Najnowsze informacje o UPS dostępne są na Twitterze pod hasłem @UPS News. Żeby wysyłać z UPS, odwiedź stronę ups.com/ship.

O Fundacji UPS

Od czasu założenia w 1907 r. firma UPS kierowała się zasadami społecznej odpowiedzialności, wspierając programy spełniające długofalowe potrzeby społeczne. Założona w 1951 roku Fundacja UPS zajmuje się pomocą społecznościom lokalnym, krajowym i globalnym. W 2018 firma UPS oraz jej pracownicy aktywni i emerytowani przeznaczyli ponad 114,9 milionów dolarów na cele charytatywne na całym świecie. Strona internetowa Fundacji UPS znajduje się pod adresem UPS.com/Foundation i na Twitterze pod hasłem @UPS_Foundation.

Inquiries

For more information about this press release, contact:

UPS Media Relations

+14048287123

pr@ups.com